Grupy PDF Drukuj Email

Grupa I „Biedronki”

Nauczyciele: Ewa Niżyńska-Biedziuk, Anita Burak

Jesteśmy „Biedronkami”, najmłodszą grupą w przedszkolu. W grupie 3-latków uczymy się zasad współżycia w grupie, samodzielności i zawieramy nowe znajomości. Jesteśmy ciekawi świata. W przedszkolu uczestniczymy w różnorodnych zabawach i zajęciach. Wiele radości dają nam prace plastyczne oraz tańce i śpiew. Po obiedzie lubimy odpoczywać na leżakach i słuchać bajek lub muzyki. Każdy dzień w przedszkolu, to nowe wyzwania i doświadczenia, które rozwijają naszą osobowość i charakter.


Grupa II „Rybki"

Nauczyciele: Edyta Malinowska, Marta Potyrała

Jesteśmy grupą maluszków. Dzieci z naszej grupy poznają siebie nawzajem, panie i przedszkole. Najwięcej czasu poświęcamy na naukę samodzielności i wspaniałą wspólną zabawę, podczas której uczymy się wielu nowych i ciekawych rzeczy. Realizując treści programowe z różnych obszarów edukacyjnych podejmujemy różne formy aktywności dzieci: społeczną, językową, poznawczą, artystyczną oraz ruchową i zdrowotną. Nasz dzień zajmują wesołe zabawy w kącikach tematycznych oraz różnorodne zajęcia i zabawy rozwijające naszą samodzielność i zapoznające nas z najbliższym środowiskiem. Zawsze dbamy o naszą salę sprzątając zabawki oraz pomagając w jej upiększaniu i dekorowaniu. Często wychodzimy na plac przedszkolnym, gdzie uwielbiamy się bawić. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek.

 

Grupa III „Sowy”

Nauczyciele: Milena Tołłoczko, Jolanta Jankowska

"Sowy" to grupa dzieci 4-letnich. Kolejny rok przed nami. Jesteśmy głodni wiedzy ,którą zdobywamy każdego dnia podczas zajęć w czasie których chętnie śpiewamy, tańczymy, wyklejamy, malujemy farbami, kolorujemy .Bardzo lubimy spacery i zabawy w ogrodzie. Najwięcej czasu poświęcamy na naukę samodzielności i wspaniałą wspólną zabawę, podczas której uczymy się wielu nowych i ciekawych rzeczy. Nasz dzień zajmują wesołe zabawy w kącikach tematycznych oraz różnorodne zajęcia rozwijające nasze zainteresowania i umiejętności. Po ciężkiej pracy relaksujemy się i odpoczywamy słuchając czytanych książek i muzyki.

 

Grupa IV „Motyle”

Nauczyciele: Joanna Kuriata, Jolanta Jankowska

„Motyle” to dzieci 4-letnie. Bardzo chętnie przychodzimy do przedszkola i uczestniczymy w różnych zajęciach i zabawach. Znamy się coraz lepiej i jesteśmy dla siebie mili i koleżeńscy, dzięki temu panuje u nas wspaniała atmosfera. Bardzo lubimy śpiewać i tańczyć, wykonywać prace plastyczne różnymi technikami, budować przeróżne budowle podczas zabaw konstrukcyjnych. Wiele radości sprawiają nam zabawy na placu przedszkolnym oraz spacery po najbliższej okolicy. Każdy dzień w przedszkolu to dla nas nowe wyzwania i doświadczenia. Przed nami wiele zabaw, zajęć, spotkań, doświadczeń, które rozwiną naszą osobowość i charakter.


Grupa V „ Kubusie Puchatki”

Nauczyciele: Barbara Sałacka, Marta Potyrała

Jesteśmy grupą dzieci 5-letnich. Podrośliśmy i mamy dużo sił oraz energii na różne aktywności. Lubimy spacery a jeszcze bardziej zabawy na placu przedszkolnym. Bardzo się lubimy i wspólnie bawimy. Choć nie wszystko jeszcze potrafimy i nie wszystko wiemy to bardzo ciekawi świata jesteśmy. Mamy tysiące pytań i tyle samo pomysłów. Codziennie doświadczamy czegoś nowego. Tworzymy piękne prace plastyczne, budujemy olbrzymie budowle z klocków, tańczymy, śpiewamy, a nawet liczymy. Przeprowadzamy eksperymenty i szukamy odpowiedzi na bardzo trudne pytania. Jesteśmy już duzi i bardziej ostrożni a przede wszystkim bardziej samodzielni. Bardzo się cieszymy bo już niedługo to my będziemy najstarsi!

 

Grupa VI ,,Krasnale”

Nauczyciele: Beata Gołębiowska, Anna Kwiatkowska

Dzielne chwaty i duże zuchy to my Krasnale – sześciolatki. Do przedszkola czwarty rok uczęszczamy i wiele radości z tego mamy. Wierszyki, piosenki poznajemy i świat otaczający lepiej już rozumiemy. Poprzez zabawę i spontaniczną twórczość wyrażamy swobodnie swoje uczucia i przeżycia, odzwierciedlamy je podczas rysowania, malowania, śpiewania

i opowiadania różnych historii. Mamy głowy pełne pomysłów, wymyślamy nowe zabawy

i udoskonalamy stare. Pragniemy, jak najwięcej poznać, zrozumieć i wiedzie. Poprzez zabawę

uczymy się przestrzegać norm i zasad, by żyć w zgodzie z innymi ludźmi i z przyrodą.

Lubimy także chodzić na spacery, jeździć na wycieczki i bawić się na przedszkolnym placu zabaw, gdzie sprawdzamy swoją kondycję fizyczną. Wśród licznych zajęć i zabaw jest także czas na naukę czytania, pisania i liczenia, by dobrze przygotować się do nowej roli już nie przedszkolaka a ucznia w szkole.

 

Grupa VII „Muszelki”

Nauczyciele: Irena Fandysz , Katarzyna Rudzka


Jesteśmy już w grupie 6-latków. Bardzo chętnie chodzimy do naszego przedszkola. Mamy tu fantastyczne koleżanki i super kolegów. Codziennie czeka na nas mnóstwo atrakcji i pozytywnych emocji oraz miła i radosna atmosfera. Nasze panie opiekują się nami, przygotowują wiele ciekawych zajęć i zabaw, pomagają w wielu czynnościach i zachęcają do pokonywania codziennych wyzwań.

Bardzo lubimy wspólnie spędzać czas, najczęściej bawimy się w różnych kącikach, wspólnie układamy puzzle, klocki, rysujemy i opowiadamy sobie ciekawe historie. W ciągu dnia doskonalimy także umiejętność współdziałania i współpracy. Lubimy zabawy konstrukcyjne, podczas których powstają przeróżne ciekawe budowle, oraz zajęcia plastyczne, dzięki którym wzbogaca się nasza przedszkolna galeria. Chętnie tańczymy, śpiewamy, liczymy i słuchamy opowiadań. Dużo radości sprawiają nam zabawy na placu przedszkolnym gdzie rozładowujemy pokłady naszej energii Krótko mówiąc – nasze przedszkole to przede wszystkim wesoła zabawa, której towarzyszy radosne odkrywanie tajemnic otaczającego świata. Ten rok będzie wyjątkowy, bo ostatni w naszym ukochanym przedszkolu.


Grupa VIII ,, Żabki”

Nauczyciele: Wioletta Skubała, Ewelina Jop

,,Żabki''-6-latki-jesteśmy grupą starszaków. W roku przedszkolnym 2019/2020 jesteśmy małymi ekologami. Na zajęciach w plenerze jesteśmy tropicielami zwierząt i roślin, odkrywamy tajniki przyrody.  W wolnym czasie uczymy się grać w szachy. Na zajęciach zorganizowanych bawimy się w różne zabawy z literkami i cyframi. Podpowiedzi naszych pań pobudzają nas do aktywnego działania. Jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się wszystkim co nas otacza.