Grupy PDF Drukuj Email

Grupa I – Kubuś Puchatek  - Paulina Łazowska, Milena Tołłoczko

Jesteśmy grupą dzieci 3-letnich. W tym roku zaczęliśmy wspaniałą przygodę jaką jest przedszkole. Jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się  wszystkim co nas otacza. Poznajemy przedszkole, nasze Panie i rówieśników, z którymi spotykamy się codziennie. Dużo czasu spędzamy  na wspólnej zabawie, ale pamiętamy również o rozwijaniu umiejętności samoobsługowych. Podczas  zajęć staramy się skupić uwagę, żeby poznać wiele ciekawych rzeczy. Uczymy się tańczyć, śpiewać, rysować i  malować. Lubimy zabawy  na placu zabaw i spacery na świeżym powietrzu. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek.

Grupa II – Krasnale – Beata Gołębiowska, Paulina Wojtowicz

Jesteśmy grupą 4-latków i nazywamy się ,, Krasnale”. Swoją przygodę z przedszkolem rozpoczęliśmy rok temu, tworząc zwartą, pełną energii i pomysłów do zabawy grupę. Bardzo się cieszymy, że znowu jesteśmy razem. W naszej nowej sali jest kolorowo i ciepło, panuje przyjazna atmosfera , dzięki czemu czujemy się bezpiecznie. Mamy nowe zabawki i kąciki tematyczne,  gdzie każdy może znaleźć  coś ciekawego dla siebie.

Dużo czasu spędzamy  na wspólnej zabawie, ale pamiętamy o rozwijaniu swoich umiejętności

społecznych, poznawczych, emocjonalnych i fizycznych.  Co dzień stajemy się bardziej samodzielni, zdobywamy nowe doświadczenia, potrafimy dbać o porządek, dzielić się zabawkami, pomagać sobie nawzajem.

Życie codzienne grupy to nie tylko zajęcia i zabawa, to także udział w imprezach, wycieczkach i konkursach przedszkolnych, w których będziemy aktywnie uczestniczyć.

Po całym dniu wypełnionym wrażeniami chętnie odpoczniemy przy  muzyce relaksacyjnej,    słuchając bajek i opowiadań.

Grupa III – Jolanta Jankowska, Paulina Wojtowicz

Jesteśmy grupą pięciolatków nazywamy się "Smerfy". Znamy już zasady współdziałania w grupie i staramy się ich przestrzegać .Jesteśmy grupą zgraną. Lubimy spędzać czas aktywnie i interesująco, dlatego odwiedzamy ciekawe miejsca i dużo spacerujemy.

Chętnie bawimy się w naszej nowej sali w której mamy wiele kącików zainteresowań, pozwalającym nam na twórcze działanie i odkrywanie. Zabawa połączona jest z  nauką, poznajemy literki, cyferki uczymy się analizy i syntezy sylabowej oraz głoskowej co pozwoli nam dobrze przygotować się do podjęcia nauki w szkole.

Grupa IV Biedronki – Katarzyna Rudzka, Anita Burak

Grupa Biedronki   to dzieci  pięcioletnie i czteroletnie.  Nasza grupa jest liczniejsza  niż w zeszłym roku. W  procesie wychowawczym  zaplanowanym na ten                                                  rok  głównym  celem   jest  podejmowanie działań, zmierzających  do osiągnięcia   najwyższego  z możliwych dla, każdego  dziecka  poziomu funkcjonowania psychicznego i fizycznego. Sfery poznawcza i emocjonalno – motywacyjna  wspierana jest  blokami zajęć wspomagających rozwój dziecka: w tym zajęć rozwijających, kompensacyjnych, usprawniających. Bawimy się  w teatr-  prezentujemy  swoje umiejętności przed  innymi przedszkolakami  i oczywiście  rodzicami.  Oni także  starają się umilać Nam czas pobytu w przedszkolu czytając Nam opowiadania i wcielają się w różne postacie podczas  teatrzyków z serii Rodzice dzieciom. Staramy się ,by każdy dzień w przedszkolu był wyjątkowy i pełen pozytywnych wrażeń.

Grupa V „Gumisie” – Joanna Kuriata

W tym roku jesteśmy jedną z najstarszych grup w przedszkolu, bo mamy już 6 lat. Przed nami rok pełen pracy, gdyż musimy dobrze się przygotować do podjęcia nauki w szkole. Jesteśmy zgraną grupą, która przestrzega ustalonych zasad. Lubimy spędzać ze sobą czas i wymyślać wspólnie różne zabawy. Uczestniczymy w ciekawych zajęciach, które poszerzają naszą wiedzę o otaczającym nas świecie. Bardzo lubimy wycieczki i spacery. Dzięki nim rozumiemy coraz więcej zjawisk i zależności w przyrodzie. Chętnie wspólnie tańczymy, malujemy i śpiewamy. Bardzo lubimy słuchać bajek czytanych przez nasze panie, a także bawić się w teatr i oglądać przedstawienia. Mamy nadzieję, że nie zabraknie w tym roku okazji, aby pokazać innym jak bardzo się rozwinęliśmy i co już potrafimy!

Grupa VI   Boulinki  - Barbara Sałacka, Aleksandra Gorgol.

Jesteśmy grupą sześciolatków. Uczęszczamy do przedszkola ostatni rok.  Jesteśmy grupą bardzo aktywną, zgraną, chętną do pokonywania trudności . Przed nami ciekawy i trudny czas przygotowujący nas do podjęcia nauki w szkole. Na co dzień przestrzegamy zasad kodeksu przedszkolaka. Zwracamy się do siebie kulturalnie i nie robimy przykrości koleżankom i kolegom. Staramy się wspólnie rozwiązywać konflikty w grupie, potrafimy ocenić złe i dobre zachowania. Podczas pobytu w przedszkolu spędzamy czas na nauce i zabawie. Lubimy liczyć i mierzyć różne przedmioty. Chętnie wykonujemy różne zabawy badawcze. Znamy większość liter, ale nie zawsze potrafimy je łączyć w słowa. Odwiedzamy bibliotekę, muzeum, jeździmy na wycieczki, chodzimy na spacery. Mamy możliwości by być twórczy i kreatywni.

Grupa VII   Rybki -   Wioletta Skubała

,,Rybki''-6-latki-jesteśmy najstarszą grupą w przedszkolu. W roku przedszkolnym 2017/2018 przeżyjemy przygodę z teatrem. Na zajęciach literackich poznamy nowe bajki i baśnie. Będziemy bawić się z tekstem oraz opowiadać bajkę za pomocą przedstawienia. Gry planszowe oraz szachy – wpłyną pozytywnie na naszą  kreatywność, swobodną wyobraźnię i elastyczne myślenie, wytrwałość i koncentrację.  Nauczymy się nazywać i rozpoznawać emocje. Będziemy rozwiązywać  problemy na różne sposoby. Nowe pomysły z podpowiedzią naszych pań pobudzą nas do aktywnego szukania ciekawych i nowych rozwiązań. W zabawach przyrodniczych poznamy tajniki  przyrody. Jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się wszystkim co nas otacza.

Grupa VIII  Żabki – Ewa Przyborska, Iwona Rudy

Nazywamy się „Żabki” i jesteśmy grupą dzieci czteroletnich oraz pięcioletnich. Jesteśmy bardzo zgrani, w ubiegłym roku dobrze się poznaliśmy. Pomagamy sobie wzajemnie, razem się uczymy i bawimy podczas zajęć edukacyjnych, a także w kącikach zainteresowań np. w kąciku teatralnym, kuchennym, przyrodniczym, klocków czy lalek. Kiedy chcemy odpocząć siadamy na wygodnej kanapie i obserwujemy rybki w naszym akwarium. W tym roku zaczynamy naszą przygodę z językiem obcym, będziemy śpiewać , liczyć i bawić się w języku angielskim. Lubimy długie spacery, w naszej okolicy są przepiękne krajobrazy, będziemy również jeździć na wycieczki, ciekawych miejsc na pewno nie zabraknie. Przed nami kolejny rok pełen wrażeń!

Grupa IX   Żabki – Irena Fandysz, Iwona Rudy

Teraz jesteśmy już w grupie 4-latków.  Bardzo chętnie chodzimy do naszego przedszkola. Mamy tu fantastyczne koleżanki i super kolegów. Codziennie czeka na nas mnóstwo atrakcji i pozytywnych emocji oraz miła i radosna atmosfera. Nasze panie opiekują się nami, przygotowują wiele ciekawych zajęć i zabaw, pomagają w wielu czynnościach i zachęcają do pokonywania codziennych wyzwań.

Bardzo lubimy wspólnie spędzać czas, wtedy najczęściej bawimy się w różnych kącikach, wspólnie układamy puzzle, klocki, rysujemy i opowiadamy sobie ciekawe historie.W ciągu dnia doskonalimy także umiejętność współdziałania i współpracy. Lubimy zabawy konstrukcyjne, podczas których powstają przeróżne ciekawe budowle, oraz zajęcia plastyczne, dzięki którym wzbogaca się nasza przedszkolna galeria. Chętnie tańczymy, śpiewamy, liczymy i słuchamy opowiadań. Dużo radości sprawiają nam zabawy na placu przedszkolnym gdzie rozładowujemy pokłady naszej energii.

Bardzo dużą uwagę poświęcamy na kształcenie umiejętności samoobsługowych – jesteśmy w tym coraz lepsi. Krótko mówiąc – nasze przedszkole to przede wszystkim wesoła zabawa, której towarzyszy radosne odkrywanie tajemnic otaczającego świata.