Grupy PDF Drukuj Email

Grupa I –"Sowy"

 

 

Nauczyciele: Milena Tołłoczko, Sylwia Woźniak

 

 

 

"Sowy"-Sówki  to grupa dzieci 3-letnich. W naszej grupie „uczymy się bawiąc i bawimy ucząc”. Wszystkie nasze działania zmierzają do poznania siebie, dostrzeżenia innych, poznania świata. Uczymy się też samodzielności w działaniu. W czasie zajęć śpiewamy, tańczymy, wyklejamy, malujemy farbami, kolorujemy.

 

 

 

Bardzo lubimy spacery i zabawy w ogrodzie przedszkolnym.Najwięcej czasu poświęcamy na naukę samodzielności i wspaniałą wspólną zabawę, podczas której uczymy się wielu nowych i ciekawych rzeczy. Realizując treści programowe z różnych obszarów edukacyjnych podejmujemy różne formy aktywności dzieci: społeczną, językową, poznawczą, artystyczną oraz ruchową i zdrowotną.

 

 

 

Nasz dzień zajmują wesołe zabawy w kącikach tematycznych oraz różnorodne zajęcia i zabawy rozwijające naszą samodzielność i zapoznające nas z najbliższym środowiskiem. Po ciężkiej pracy relaksujemy się i odpoczywamy słuchając czytanych książek i muzyki.

 

 

 

 

 

 

Grupa II – Motyle

 

 

 

Nauczyciele: Joanna Kuriata, Anita Burak

 

 

 

Jesteśmy grupą dzieci 3-letnich. W tym roku zaczęliśmy swoją wspaniałą przygodę jaką jest przedszkole. Jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się wszystkim, co nas otacza.  Dużo czasu spędzamy na wspólnej zabawie, ale pamiętamy również o rozwijaniu swoich umiejętności. Podczas zajęć staramy się skupić uwagę, żeby poznać wiele nowych rzeczy. Uczymy się tańczyć, śpiewać, rysować i malować. Wiele radości sprawiają nam zabawy na placu przedszkolnym oraz spacery po najbliższej okolicy. Staramy się być dla siebie mili i koleżeńscy i dzięki temu atmosfera w naszej grupie jest wspaniała. A po całym dniu wrażeń odpoczywamy przy muzyce relaksacyjnej lub bajce czytanej przez nasze kochane Panie.

 

 

 

 

 

 

 

Grupa III „Kubusie Puchatki”

 

 

 

Nauczycielki: Barbara Sałacka, Marta Potyrała

 

 

 

„Kubusie Puchatki” to dzieci 4-letnie.  Jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się  wszystkim co nas otacza. Poznajemy przedszkole, nasze Panie i rówieśników, z którymi spotykamy się codziennie. Dużo czasu spędzamy  na wspólnej zabawie, ale pamiętamy również o rozwijaniu umiejętności samoobsługowych. Podczas  zajęć staramy się skupić uwagę, żeby poznać wiele ciekawych rzeczy. Uczymy się tańczyć, śpiewać, rysować i  malować. Lubimy zabawy  na placu zabaw i spacery na świeżym powietrzu. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek.

 

 

 

GRUPA IV – Krasnale

 

 

 

Nauczycielki: Beata Gołębiowska, Sylwia Woźniak

 

 

 

Witajcie ! To my średniaki, szczęśliwe z nas dzieciaki. Mamy latek pięć i do zabawy wielką chęć. W naszej nowej, różowej sali nigdy nie jesteśmy sami. Zawsze spotkać się możemy z kolegami Krasnalami. Mamy wiele tu kącików i bawić się możemy bez liku. Jak na grupę Krasnali przystało skaczemy, hasamy, brykamy, ale na zajęcia cichutko siadamy  i  słuch wytężamy. Uczymy się zasad współżycia w grupie, samodzielności i pokonywania trudności.

 

 

 

Gdy humor nam dopisuje każdy tańczy, śpiewa coś maluje lub buduje. Chociaż już wiele umiemy to nadal świat poznawać chcemy.

 

 

 

Lubimy  biegać w przedszkolnym ogrodzie i obserwować co dzieje się w przyrodzie. Przyjemnie i miło czas nam szybko płynie, jak to w przedszkolnej, krasnalowej rodzinie.

 

 

 

 

 

 

 

Grupa V Biedronki

 

 

 

Nauczyciele: Katarzyna Rudzka, Ewa Niżyńska-Biedziuk

 

 

 

Biedronki  z Przedszkola Integracyjnego to jedna z grup, które w tym roku przedszkolnym zakończą edukację. Pasowanie na przedszkolaka jest tylko wspomnieniem.   Pożegnanie przedszkola i  powitanie szkolnej ławki  marzeniem.  Czas szybko   mija! Kiedyś dzieci  z  grupy śpiewały  słowa piosenki: „Jestem  sobie przedszkolaczek nie grymaszę i nie płaczę. Dziś  nucą  zastępują  ją słowami „ Dużo wiem”. Podczas  zajęć dydaktycznych rozwijać będą kompetencje językowe, społeczne,    Przygoda  z przedszkolnym życiem rozpoczęła się wspólnym  spacerem  z  kolegami, co możecie zobaczyć dziś sami.

 

Grupa VI Smerfy

Wychowawca: Jolanta Jankowska

Nauczyciel zmieniający: Aleksandra Gorgol

Hej!!! To my- Smerfy, czyli druga w przedszkolu grupa starszaków. Większość z nas skończyła już 6 lat. Bardzo lubimy wspólnie spędzać czas, wtedy najczęściej bawimy się w kąciku kuchennym, wspólnie układamy klocki, rysujemy i opowiadamy sobie ciekawe historie. Ogromną radość sprawiają nam również spacery na terenie ogrodu przedszkolnego i zabawa na świeżym powietrzu. Chętnie bierzemy udział w zajęciach ruchowych, muzycznych i plastycznych. Bardzo dużą uwagę poświęcamy na kształcenie umiejętności samoobsługowych – jesteśmy w tym coraz lepsi. Wszystkie nasze działania zmierzają do poznania siebie, dostrzeżenia innych oraz współdziałania z koleżankami i kolegami. W przedszkolu czujemy się naprawdę bezpiecznie, a każdy kolejny dzień przynosi nam nowe, pozytywne wrażenia. Krótko mówiąc - nasze przedszkole to przede wszystkim wesoła zabawa, której towarzyszy radosne odkrywanie tajemnic otaczającego świata

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opis grupy VII "Rybki"

 

Nauczycielki:  Edyta Malinowska, Ewa Przyborska

 

 

Jesteśmy grupą 3-latków jak dotąd najmniej liczną, bo jest nas tylko ośmioro. W tak małej grupie już od pierwszych dni wszyscy się dobrze poznaliśmy i szybko zaakliamtyzowaliśmy. Jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się  wszystkim co nas otacza. Dużo czasu spędzamy  na wspólnej zabawie, ale pamiętamy również o rozwijaniu umiejętności samoobsługowych. Podczas  zajęć staramy się skupić uwagę, żeby poznać wiele ciekawych rzeczy. Uczymy się tańczyć, śpiewać, rysować  i  malować. Lubimy zabawy  na placu zabaw i spacery na świeżym powietrzu. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek czytanych przez nasze panie.

 

Grupa VIII „Żabki”

Nauczycielki: Ewelina Jop, Ewa Przyborska,

Nazywamy się „Żabki” i jesteśmy grupą dzieci pięcioletnich oraz sześcioletnich, jedną z najliczniejszych grup w przedszkolu. Przed nami bardzo ważny rok - nauczymy się czytać i pisać, część z nas w czerwcu pożegna się z przedszkolem i rozpocznie edukację w szkole. Jesteśmy bardzo zgraną grupą, pomagamy sobie wzajemnie, opiekujemy się rybkami w naszym akwarium. Wspólnie bawimy się w kącikach przedszkolnych, bardzo lubimy zabawy sportowe na „Orliku”. Często spacerujemy po naszej przepięknej okolicy oraz jeździmy na wycieczki - ciekawych miejsc do odwiedzenia na pewno nie zabraknie! Bardzo lubimy nasze przedszkole, codziennie wchodzimy do sali z uśmiechem na twarzy.

 

 

 

 

 

 

Grupa IX „Muszelki”

 

 

 

Nauczycielki: Irena Fandysz, Zdzisława Łaska

 

 

 

Teraz jesteśmy już w grupie 5-latków.  Bardzo chętnie chodzimy do naszego przedszkola. Mamy tu fantastyczne koleżanki i super kolegów. Codziennie czeka na nas mnóstwo atrakcji i pozytywnych emocji oraz miła i radosna atmosfera. Nasze panie opiekują się nami, przygotowują wiele ciekawych zajęć i zabaw, pomagają w wielu czynnościach i zachęcają do pokonywania codziennych wyzwań.

 

 

 

Bardzo lubimy wspólnie spędzać czas, wtedy najczęściej bawimy się w różnych kącikach, wspólnie układamy puzzle, klocki, rysujemy i opowiadamy sobie ciekawe historie.W ciągu dnia doskonalimy także umiejętność współdziałania i współpracy. Lubimy zabawy konstrukcyjne, podczas których powstają przeróżne ciekawe budowle, oraz zajęcia plastyczne, dzięki którym wzbogaca się nasza przedszkolna galeria. Chętnie tańczymy, śpiewamy, liczymy i słuchamy opowiadań. Dużo radości sprawiają nam zabawy na placu przedszkolnym gdzie rozładowujemy pokłady naszej energii Krótko mówiąc – nasze przedszkole to przede wszystkim wesoła zabawa, której towarzyszy radosne odkrywanie tajemnic otaczającego świata.